Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inchidere cont banca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inchidere cont banca

in luna iunie am inchis contul la o banca. In contabilitate, ca si in extrasul de cont arata sold 0.57 lei. Ce pot face cu aceasta suma???in ce cont o pot duce ca sa nu influenteze balanta?
multumesc!
O solutie ar fi sa retrageti, in numerar, in acte, aceasta suma din cont.
si alta solutie????:D...ma poate ajuta altcineva?
daca a-ti inchis contul inseamna ca trebuie sa fie 0(zero) ; deci 0,57 va fi comision , cont 627 .
oricum banca asa va inchide !:D