avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inchidere cont banca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inchidere cont banca

in luna iunie am inchis contul la o banca. In contabilitate, ca si in extrasul de cont arata sold 0.57 lei. Ce pot face cu aceasta suma???in ce cont o pot duce ca sa nu influenteze balanta?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: vidiva , utilizator 14:46, 17 Iulie 2012
O solutie ar fi sa retrageti, in numerar, in acte, aceasta suma din cont.
si alta solutie????:D...ma poate ajuta altcineva?
daca a-ti inchis contul inseamna ca trebuie sa fie 0(zero) ; deci 0,57 va fi comision , cont 627 .
oricum banca asa va inchide !:D

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Monografie contabila linie de credit marianavatany@yahoo.com marianavatany@yahoo.com O SC a contractat o linie de credit.Este prima luna cind am un extras de cont aferent acestea si nu sint sigura daca am gindit bine operatiunile ce se ... (vezi toată discuția)
Taxa gestionare cont aura.radulescu aura.radulescu Buna seara! Am cont curent pe firma in care nu am mai incasat nimic de 2 luni (sold 0) , dar sunt datoare bancii 15 lei pentru gestionare cont curent pe ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna "consumare dep cap.soc."? analici analici Buna ziua pe extrasul de banca al unei firme am capitalul social 200 lei (contul 456) urmatoarea operatie in extras este consumare dep cap soc 24 lei ,puteti ... (vezi toată discuția)