Forum Discuţii juridice Executare silită credit neplatit
Discuție deschisă în Executare silită

credit neplatit

am un credit de nevoi personale neplatit de ceva timp din cauza problenmelor financiare,si un credit ipotecar care il platesc la zi.Am primit o somatie pentru executare silita pentru creditul de nevoi personale.Intrebarea mea este.Pot pierde casa din cauza creditului neplatit chiar daca exista o ipoteca de gradul 1 asupra casei di partea altei banci?
Din pacate, da, puteti pierde casa. Apartamentul poate fi vandut la licitatie, iar primul creditor care se va indestula va fi banca in favoarea careia e instituita ipoteca.
Incercati sa va intelegeti asupra unei sume maricele pe care s-o dati lunar, altfel ramaneti cu speranta ca executorul nu se va indrepta asupra ap.
chiar daca valoarea casei la ora actuala este mai mica decat ipoteca pusa pe casa?