Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbaterea succesiunii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbaterea succesiunii

Tatal meu doreste sa-mi faca acte pe casa in care locuieste singur. Noi suntem trei frati iar mama a decedat in 1997. Fratii mei sunt de acord sa-mi cedeze mie dreptul lor la mostenirea parinteasca. Cum ar trebui sa procedam ca sa nu ne coste foarte mult si care este cea mai usoara cale? Mai mentionez ca unul dintre frati locuieste in strainatate si mi-a transmis sa fac actele fara el intrucat nu poate veni in tara si nici procura nu-mi trimite pt ca costa ceva bani, sfatuindu-ma sa fac actele fara el pt ca se poate acest lucru! Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez in aceasta situatie!
Va multumesc!
eu va recomand sa trimiteti bani fratelui sa va dea imputernicire, pentru a putea rezolva la notar totul. astfel, vor fi costuri mult mai mari si in timp, si in bani.