Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de vanzare cumparare

am un teren mostenit prin actul de vanzare cumparare de la parinti
mama fiind decedata tatal fiind vitreg poate sa mil anuleze fara acordul propietarului dak nu am nici o chitanta precum ca am platit acel teren { a fost o antelegere familiara}?
va rog sa fiti mai explicit pentru a va putea da un raspuns pe masura.
Ori ati mostenit ori l ati dobandit prin contract de vanzare cumparare? Sa intelegem ca nu ati facut act autentic de vanzare cumparare....
p mn mar interesa dak mil poate anula cineva actul
Care act domnule? Fiti explicit! Actul de vanzare cumparare care nu este autentic? Este o intelegere?! Sau ce?
parinti mei miau vandut terenul fara nici o rezerva pt ei. si fiind cumparator am convenit ancheerea prezentului de contract de vanzare cumparare .si an termen de 15 zile de la ancheerea contractului devin mostenitor ? mama fiind decedata tatal vitreg poate sami anuleze actul de vanzare cumparare