Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... concediul de odihna neefectuat in anul 2011
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

concediul de odihna neefectuat in anul 2011

sunt functionar public si in 2011 nu mi-am facut concediul de odihna, Anul acesta l-am cerut si am fost refuzat, ca nu se mai poate. Eu nu l-am cerut, dar institutia nu avea obligatia de a ma trimite in concediu de odihna. Cine are dreptate?
Concediul restant 2011 se poate efectua pana la finele anului 2012 .
Dar depinde de motivatia pentru care nu ati putut efectua concediul.Superiorul dvs trebuie sa justifice neefectuarea acestor zile.