Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sume prescrise
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sume prescrise

Buna ziua,

Care este procedura de a inregistra pe venituri, facturi primite de la furnizori care nu s-au achitat in termen de 3 ani.In ce cont se inregistreaza?

Multumesc,
401=7588
si nu uitati sa-i notificati pe furnizori, daca mai exzista, de aceasta scadere ca sa-si faca si ei modificarile respective in contabilitate.
Veniturile care se inregistreaza astfel sunt impozabile.