Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

suspendare

daca exista o condamnare cu suspendare pentru inselaciune cu cec , se poate iesi din tara ?
Da, puteţi ieşi, dacă nu există nicio interdicţie în acest sens.
Da, daca pedeapsa este cu suspendare fara a exista si alte obligatii in hotararea judecatoreasca penala puteti iesi din tara si nu sunteti obligat sa va intoarceti.
Incercati sa cititi exact ce scrie in hotararea judecatoreasca.