Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatia de somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatia de somaj

Buna ziua,

Puteti va rog, sa confirmati daca beneficiaza de somaj un agajat care indeplineste perioada de cotizarea de min 1 an si si-a depus demisia cu acordul partilor?

Multumesc anticipat pentru raspuns.
Nu beneficiaza de indemnizatia de somaj , o persoana care inceteaza raportul de munca prin demisie sau cu acordul partilor, char daca indeplineste conditia stagiului de cotizare .....