Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune unic fiu dupa deces mama
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune unic fiu dupa deces mama

care sunt bunurile ce intra la o astfel de succesiune, in afara de terenuri, case, anexe, paduri private, se pot mostenii si actiunile la diverse companii si cotele indivize din paduri composesorale? ce fel de acte trebuie pentru actiuni la companii si pentru cote de padure composesorala?
In masa succesorala intra toate bunurile aflate in patrimoniul defunctului si in legatura cu care detine titlu de proprietate, inclusiv cele enumerate de dvs.