avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Prevederi L189
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Prevederi L189

Buna ziua.
Tatal meu, ca sot supravietuitor, a beneficiat pina in prezent de prevederile art.3 si art.5 din Legea nr.189/2000.
Incepind cu luna iulie a constatat ca nu mai beneficiaza de prevederile art.5 litera a) din Lege.
Va rog sa binevoiti sa ma lamuriti daca prevederile art.3 si art.5 din L189 au fost modificate, si in ce sens.
Multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Drepturi conform legii nr.189/2000 gregh gregh Buna ziua. Tatal meu, ca sot supravietuitor, a beneficiat pina in prezent de prevederile art.3 si art.5 din Legea nr.189/2000. Incepind cu luna iulie a ... (vezi toată discuția)
Legea18/2009 - casa de pensii da un raspuns intirziat COSTEA_09 COSTEA_09 Familiile parintilor mei au fost trimise in refugiu ,in perioada martie 1944-martie 1945 intr-un sat din jud. Medehinti( ei fiind din Pascani, jud. iasi). ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 189/ 2000 catanamihai catanamihai Mama beneficiaza de prev art1 , alin c. din OG105/1999.. Acum am aflat ca si tatal meu (decedat )se incadreaza in prevederile aceluiasi artcol, independent ... (vezi toată discuția)