Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale vanzare bauturi alcoolice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

vanzare bauturi alcoolice

Buna ziua

As vrea sa stiu la ce distanta de un stadion nu este voie comercializarea bauturilor alcoolice . Am un magazinel la aproximativ 500 metri de un stadion pe o strada laturalnica .Am tot fost amenintat de politie ca nu am voie sa vand bauturi alcoolice cand sunt meciuri pe acel stadion dar nimeni nu a stiut sa-mi spuna CE LEGE INTERZICE ACEST LUCRU SI CARE ESTE DISTANTA LEGALA PENTRU A VINDE BAUTURI . va multumesc
Legea nr. 60/1991 privind organizarea si desfasurarea adunarilor publice.
Politia poate interzice comercializarea bauturilor alcoolice sau chiar inchiderea societatilor comerciale pe perioada desfasurarilor manifestatiilor sportive, in preajma locului de desfasurare si/sau pe traseul de deplasare al suporterilor.
Multumesc .