Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CONTRACT DE MUNCA CU NORMA PARTIALA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CONTRACT DE MUNCA CU NORMA PARTIALA

Buna ziua,

Daca am un contract de munca cu 2 ore / zi mai beneficiez de ccc?

Multumesc.
Da, veti beneficia de indemnizatie!Instructiunile de aplicare a OUG 111 prevad:"si o singura ora de activitate efectuata pe zi este suficienta pentru a asigura eligibilitatea la indemnizatia pentru cresterea copilului."