avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CONTRACT DE MUNCA CU NORMA PARTIALA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CONTRACT DE MUNCA CU NORMA PARTIALA

Buna ziua,

Daca am un contract de munca cu 2 ore / zi mai beneficiez de ccc?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 08:26, 8 August 2012
Da, veti beneficia de indemnizatie!Instructiunile de aplicare a OUG 111 prevad:"si o singura ora de activitate efectuata pe zi este suficienta pentru a asigura eligibilitatea la indemnizatia pentru cresterea copilului."

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie cc luata de tata mirela_7 mirela_7 Buna ziua, Am o prietena care este insarcinata in 4 luni,dar nu lucreaza.Lucreaza doar sotul ei cu contract de munca pe 2 ore de 7 luni.In conditiile astea ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am contract de munca part time, mai exact 2 ore pe ... Debby Debby Buna ziua, Am contract de munca part time, mai exact 2 ore pe saptamana, pot beneficia de indemnizatie crestere copil? Daca da, suma indemnizatiei va fi de ... (vezi toată discuția)
Informatii indemnizatie crestere copil lorelena1306 lorelena1306 Am rugamintea sa ma ajutati intr-o problema: O persoana care este administrator imobile cu un contract individual de munca pentru 2h/zi cu contributiile ... (vezi toată discuția)