Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Acte pierdute
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Acte pierdute

buna ziua,

As vrea sa ma ajutati cu un sfat, sunt membru in organizatie sutdenteasca si din pacate am pierdut actele de infiintare si celelalte acte jurudice,care este procedure de recuperare. Mentionez ca astelnu pot obtine nici bilantul contabil.Ma intereaza o consiliere pt aceasta problema,consiliera va fi recumerata. Multumesc
Primul pas este să mergeti la un ziar si sa publicati un anunt cu pierderea documentelor. Cu ziarul si chitanta mergeti la judecatorie, acolo solicitati eliberarea unor dublicate dupa incheierea instantei si certificatul din registrul asociatiilor si fundatiilor. După ce aveti documentele acestea mergeti la AFP si solicitati eliberarea unui duplicat dupa CIF.
Asta pot sa o fac fara sa fiu asistat de un avocat?
george302 a scris:

Asta pot sa o fac fara sa fiu asistat de un avocat?

De ce nu? N-o sa bati din prima la usa care trebuie,dar sigur reusesti.Dupa ce strabati labirintul.Dar,sint sigura ca vei primi si aici suficient de multe SAGETI (de orientare).Avocatii si juristii de pe Site,imi par a fi cu larghete.Poti invata multe ,pe care apoi sa le pui in practica."Cere si ti se va da;bate si ti se va deschide!"...Bafta!