Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod Caen producere obiecte din fier forjat si alama
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod Caen producere obiecte din fier forjat si alama

Buna ziua,

Imi poate spune si mie cineva care este codul caen potrivit pentru un pfa care va produce obiecte din fier forjat si alama? Balustrade, porti, candelabre, lustre.. etc

Am cautat in acea lista, insa nu sunt in tema si nu imi dau seama unde s-ar potrivit. Multumesc frumos
Sectiunea C :Industria prelucratoare; 25 Industria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii ; 251 Fabricarea de constructii metalice; 2511 Fabricarea de constructii metalice si parti componente ale structurilor metalice

[ link extern ] /

[ link extern ]
Multumesc.

Am fost la ORC si am luat acele cereri, insa se pare ca pe langa dovada competentelor in domeniu trebuie sa mai fac o facultate numai sa pentru a le putea completa

Ma poate ajuta cineva cu o cerere deja completata, ca model?

De exemplu la punctul IV la 1 unde scrie "in calitate de:" completez cu persoana fizica, nu? Eu sunt persoana fizica si fac cerere de PFA.
La 4 nu am completat cu nimic, iar la 5 nu stiu daca trebuie. La 6 completez cu adresa sediului profesional, adica cel care ar trebui sa fie pe raza judetului unde depun cererea - eu voi avea punctul de lucru in alt judet, deci va trebui sa completez pe spate la VI cu infiintare punct de lucru, nu?
La 7.6, 7.7, 7.8, 8, VII, VIII, IX nu am nicio idee ce sau daca sa completez.

La declaratia aceea in care se presupune ca "declar pe propria raspundere" iar nu stiu cum sa completez.

Ma poate ajuta cineva? Mersi
ellada, utilizator