Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbaterea succesiunii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbaterea succesiunii

Cum poate tatal meu sa-mi faca acte pe casa parinteasca in conditiile in care fratele din strainatate nu vrea sa se prezinte la dezbaterea succesiunii si nici procura nu vrea sa ne trimita. Mentionez ca mama a decedat in 1997, iar sora mea a dat declaratie de renuntare la notar.
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Pai, poate nu vrea sa renunte.
Va prezentati la notar pt a incepe procedurile, in caz ca nu se prezinta la dezbaterea succesiunii, notarul suspenda procedura, veti ajunge in instanta sa dezbateti succesiunea, se va judeca in lipsa.
~ Conținut șters la cerere ~