Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general deductibilitate diferente curs valutar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

deductibilitate diferente curs valutar

pentru plata import diferenta curs valutar la care cumpar euro - curs bnr este deductibila, cum se conteaza ? in aceiasi zi cumpar euro si fac si plata, dar cursul bnr este 3, cursul la care cumpar euro este 3.1, iar cursul la care am calculat valoarea in vama este 2.9
diferenta de curs, in cazul asta este deductibila.
~ Conținut șters la cerere ~