avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general deductibilitate diferente curs valutar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

deductibilitate diferente curs valutar

pentru plata import diferenta curs valutar la care cumpar euro - curs bnr este deductibila, cum se conteaza ? in aceiasi zi cumpar euro si fac si plata, dar cursul bnr este 3, cursul la care cumpar euro este 3.1, iar cursul la care am calculat valoarea in vama este 2.9
Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 20:40, 18 Ianuarie 2009
diferenta de curs, in cazul asta este deductibila.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Emitere factura simoalin simoalin Buna ziua, Am urmatoarea situatie: - vand astazi marfa cu pret negociat in valuta; - directorul de vanzari a negociat plata la termen de 30 zile, la ... (vezi toată discuția)
Inregistrare factura euro diaana diaana factura primita in euro o inregistrez la cursul bnr al zilei chiar daca plata o sa o fac la cursul altei banci comerciale? (vezi toată discuția)
Cum pot factura diferentele de curs intre data facturii si data platii??? MGHEORGHE78 MGHEORGHE78 Am preluat de curand contabilitatea unei firme si am urmatoarea situatie: un contract existent de vanzare bunuri ( bunuri care sunt importate din Turcia), ... (vezi toată discuția)