Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contributii angajator
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contributii angajator

Daca o S.C. angajeaza un pensionar (la limita de varsta) cu contract de munca, in afara de impozit, mai exista vreo contributie obligatorie de platit?
Da, CASS
Pentru angajatul care cumuleaza salariul cu pensia nu se datoreaza contributiile la fondul de somaj.