avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 160 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce se intampla cu becurile incandescente de pe stoc ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce se intampla cu becurile incandescente de pe stoc ?

Ce se intampla cu becurile incandescente pe care le am pe stoc ? Sincer nu am stiut ca se interzic de la 1 septembrie de tot ,stiam de cele de 75 si de 100 w ,in prezent am pe stoc o multime de becuri ,nu mai e legal sa le vinzi sau le poti vinde fara sa mai achizitionezi altele.......
In aceiasi categorie intra si becurile de frigider,de veioze ,alea cu facung E14 .....?
Cel mai recent răspuns: MariaBalasa , utilizator 00:36, 9 Octombrie 2012
nu stiu , dar eu as cumpara vreo 20-30 de rezerva
Bine,bine........dar s'a publicat ceva ,s'a luat o hotarare ceva ? Eu nu am auzit nimic pe aceasta tema........:(
Incepand de sambata (1 septembrie), vor fi ilegale in Uniunea Europeana importul si productia de becuri incandescente.
Nu am gasit acum directiva europeana, dar probabil va fi ca si la placile de azbociment: se permite comercializarea pana la epuizarea stocurilor existente, se interzice doar productia si importul. Nu ar fi deloc ecologic sa va puna sa le tratati pe toate ca deseuri.........
cele intrate în gestiune le puteți vinde sănătos.Problema se pune la o eventuală nouă aprovizionare.Și supermarket-urile procedează la fel.
Azi am citit reclama de la [hypermarket] care comercializeaza asemenea becuri.

[este interzisa reclama fara acordul administratorului forumului. Multumim pentru intelegere]
Ultima modificare: Marți, 9 Octombrie 2012
Lucian Huzum, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Ce se intampla cu becurile incandescente de pe stoc ? majoritar majoritar Ce se intampla cu becurile incandescente pe care le am pe stoc ? Sincer nu am stiut ca se interzic de la 1 septembrie de tot ,stiam de cele de 75 si de 100 ... (vezi toată discuția)
Nelamurire laci73ro laci73ro buna ziua poate sa-mi detalieze si mie cineva care sunt elementele care intra dpdv fiscal si contabil in evaluarea stocurilor multumesc ;) (vezi toată discuția)
Chitanta vs bon fiscal ioanaep ioanaep Buna ziua, Stie cineva daca mai nou o societate este obligata sa emita bon fiscal catre o alta societate....? Eu nu stiu de asa ceva, poate stie ... (vezi toată discuția)