Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Baza de impozitare a venitului pentru profesii liberale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Baza de impozitare a venitului pentru profesii liberale

Va rog sa precizati daca la calculul impozitului pe venit in cazul profesiilor liberale / activitatilor independente - medic de familie, baza de calcul a impozitului pe venit include sau nu contributiile sociale. Va multumesc !
Nu cred ca ati platit impozitul pe venit in acelasi cont cu contributiile(pensii, sanatate). Au fost si sunt bugete distincte
Asa este, aveti dreptate ! dar daca cititi cu atentie ce am scris "aceste contributii, platite acum printr-o singura foaie de varsamant ..." rezulta clar ca ma refer numai la contributii, nu si la impozit.