Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum pot refuza o echipa de control ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum pot refuza o echipa de control ITM

La o firma in ultimul an a venit aceiasi inspectoare itm de patru ori, ceea ce mi se pare deja super ciudat. Cum pot sa refuz inspectorul itm, motivand acesta situatie, ca a venit numai ea in control. Pot cere un alt inspector?
Puteti sesiza Inspectia Muncii - for superior ITM-ului ...
Am eu un email de la Inspectia Muncii care spune ca nu se ocupa cu controalele ITM, care in schimb atesta prin faptul ca era trimisa si catre ITM, ca nici ITM nu se ocupa cu controalele, dar nici Inspectia Muncii care supervizeaza ITM nu se ocupa sa controleze ce face ITM :)

Daca va intereseaza sa-i confruntati cu propria decizie...
justice123, utilizator