Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM timp partial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM timp partial

Buna ziua,

Pot fi angajate doua persoane pe un singur post : una cu CIM cu norma intreaga pe durata neteterminata si una cu CIM cu timp partial pe durata determinata?

Multumesc
Nu in niciun cvaz pe acelasi post.
Postul - reprezintă ansamblul obiectivelor, sarcinilor, competenţelor şi responsabilităţilor ce revin unui salariat în mod organizat şi permanent la un loc de muncă.
daca este un singur post , atunci nu aveti cum sa angajati doua persoane pe acelasi post .. in cazul in care numarul posturilor este de cel putin doua , atunci este posibil acest lucru.
Am 10 posturi de sudor, dar niciunul liber. Se mai poate?
In acest caz, este posibil ...