Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pierderea a 2 dinti- NUP
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pierderea a 2 dinti- NUP

De curand am fost lovit in fata de un individ ,toata aceasta actiune terminandu-se cu pierderea a doi dinti.Am fost la politie sa depun plangere dar politistul ma sfatuit sa ne impacam ca totul sa nu mai ajunga la tribunal.(am renuntat sa fac pangere atunci)Atacatorul a promis ca a-mi plateste lucrarea dentara cand voi putea sa o fac.Acum sa dat neinceperea urmariri penale si Agresorul se face ca ploua.Mai am vre-o sansa sa al dau an judecata daca ia fost data neinceperea urmariri penale.Ce ma sfatuiti?
Va multumesc...
susp3kt, utilizator
scrieti aici cu glimele exact ce a scris in rezolutie la final, care e temeiul legal.
Dispune................ ma intereseaza articolul.

Cand ati primit rezolutia? Se poate face plangere impotriva ei la procurorul ierarhic superior si in caz de respingere, la instanta de judecata.
... pierderea celor 2 dinti este chiar exemplul clasic in literatura juridica de specialitate cu privire la infractiunea de slutire...

... daca s-a dat NUP, va sfatuiesc sa faceti plangere la prim-procuror, apoi la instanta de judecata!
problema e ca respectivul e un interlop din Galati ,are influenta mare in Galati.dosarul nr 2081/p/2012 procuror Zainea Cristinel(parchetul Galati)
pai s-a dat nup probabil pe motiv ca v-ati impacat.
ce sa mai faceti ?
trebuia sa va impacati dupa ce va puneati dintii sau trebuia sa ii cereti banii pentru lucrarea dentara inainte de impacare.
Banuiesc ca NUP sa dat pe art.10 lit.f,aveti posibilitatea sa faceti plangere intemeiata pe art.275-278c.p.p.