avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul de functii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul de functii

Se poate cumula o functie de cadru didactic in invatamantul superior de stat cu o alta functie din sistemul bugetar?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:45, 22 Septembrie 2012
Da, se poate cumula o functie de cadru didactic in invatamantul superior de stat cu o alta functie din sistemul bugetar , atata timp cat nu exista o situatie de incompatibilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot avea doua locuri de munca in sistemul bugetar? radu_antonescu radu_antonescu Sunt angajat al unei institutii bugetare. Intentionez sa ma inscriu la un concurs pentru ocuparea unei pozitii (titular) in invatamantul superior de stat. In ... (vezi toată discuția)
Promovare treapta dupa concediu crestere copil alessia2007 alessia2007 Buna ziua. Lucrez in invatamant si sunt incadrata pe treapta profesionala III de 4 ani. In perioada 2010-2012, am fost in ccc. In 2010 am obtinut ... (vezi toată discuția)
Ce se intelege prin "cumul de functii" in legea cadru 284/2010 ? mic57 mic57 Buna ziua ! Daca am doua contracte de munca, la angajatori diferiti, se cheama ca am \"cumul de functii\" sau notiunea se aplica numai contractelor de munca ... (vezi toată discuția)