Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul de functii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul de functii

Se poate cumula o functie de cadru didactic in invatamantul superior de stat cu o alta functie din sistemul bugetar?
Da, se poate cumula o functie de cadru didactic in invatamantul superior de stat cu o alta functie din sistemul bugetar , atata timp cat nu exista o situatie de incompatibilitate.