Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contributia la cheltuieli comune locuinta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contributia la cheltuieli comune locuinta

in cazul lipsei din locuinta o perioada mai lunga de timp{peste 6 luni}care sunt cheltuielile comune la care trebuie sa contribui ?multumesc
Contribuiti la toate cheltuielile facute de asociatie cu exceptia celor care se repartizeaza pe numar de persoane, conform legislatiei (Legea 230/2007 si HG 1588/2007).
Pe numar de persoane se repartizeaza consumul de energie electrica pe casa scarii (iluminat, lift), salubritatea (ridicarea gunoiului de la ghena de catre firme specializate) si gazul daca nu este contorizat individual. De aceste costuri sunt scutiti cei care nu locuesc in apartament.