Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Pe perioada contestatiei la executare ,aceasta se suspenda sau se poate efectua
In conditiile in care impotriva executarii silite partea a formulat contestatie,executorul judecatoresc detine obligatia sa suspende procedura de executare silita pana ce instanta de judecata pronunta solutie
ce articol de lege ar trebui sa invoce dl avocat ptr.ca executorul mi-a spus ca el isi urmeaza executarea nu are nici o hotarare in baza careia sa intrerupa executarea.
Executorul are dreptate, daca nu s-a cerut si suspendarea executarii silite, instanta nu s-a pronuntat in acest sens, executarea silita va continua.
Stimata doamna Elena, evitati raspunsurile dnei Inocenta. Nu stie ce vorbeste. Face doar afirmatii false.
Daca nu se solicitata , iar instanta nu admite suspendarea executarii, in cadrul unei actiuni separate si mai apoi in cadrul contestatiei la executare, executarea silita trebuie sa continue, daca staruie creditorul in executare.
Dl Jocandi oare nu ar fi trebuit sa stie aparatorul meu?sunt disperata ca voi pierde acest proces cu banca iar cesiunea s-a facut cand eu nu aveam restanta si mai mult suma platita in acsti ani a fost mult mai mare decat scadentarul primit la efectuarea imprumutului.