avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 175 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Codul caen pt deschidere covrigarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Codul caen pt deschidere covrigarie

Am o nelamurire va rog: care este codul caen pt activitate principala a unei covrigarii:
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie sau
4724 Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate
Va multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: Frezia84 , utilizator 14:43, 5 Octombrie 2012
Daca activitatea pe care o veti desfasura va fi cea de fabricare efectiva a acelor produse, atunci obiectul principal va fi 1071. Daca le si comercializati, atunci va trebui sa obtineti autorizatie atat pentru ob. principal, cat si pentru 4724 pe care il veti trece in statut ca si obiect secundar.
Va multumesc. Exact asa ma gandeam si eu ca este, insa nu eram foarte sigura.
Da, va fi o covrigarie unde se vor fabrica respectivii covrigi, apoi comercializati :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu social srl phloren_84 phloren_84 Buna ziua. Eu as dori sa infiintez un SRL pentru a produce si comercializa covrigi, gogosi, placinte. Cred un cod caen potrivit ar fi 4724 Comert cu amanuntul ... (vezi toată discuția)
Cod caen - srl-d Zamora Zamora Buna ziua, Vreau sa imi infiintez un SRL-D pentru a deschide un Fornetti, si am o intrebare cu referire la codurile CAEN... as vrea sa aflu parearea ... (vezi toată discuția)
Patiserie cofetărie și pizza Iulian48 Iulian48 Buna ziua! Doresc sa înființeze o societate cu urmatorul specific,livrari la domiciliu pizza,iar ulterior sa pot face și patiserie cofetărie cu servirea ... (vezi toată discuția)