Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Codul caen pt deschidere covrigarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Codul caen pt deschidere covrigarie

Am o nelamurire va rog: care este codul caen pt activitate principala a unei covrigarii:
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie sau
4724 Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate
Va multumesc frumos.
Daca activitatea pe care o veti desfasura va fi cea de fabricare efectiva a acelor produse, atunci obiectul principal va fi 1071. Daca le si comercializati, atunci va trebui sa obtineti autorizatie atat pentru ob. principal, cat si pentru 4724 pe care il veti trece in statut ca si obiect secundar.
Va multumesc. Exact asa ma gandeam si eu ca este, insa nu eram foarte sigura.
Da, va fi o covrigarie unde se vor fabrica respectivii covrigi, apoi comercializati :)