Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... intabulare gratuita
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

intabulare gratuita

se poate intabula pamântu gratuit_
Nu.
Daca faceti referire la intabularea realizata prin programul CESAR, da.
Acest proiect CESAR este implementat de Agentia Nationala de Cadastru si Publicitate Imobiliara (ANCPI). prin intermediul acestui proiect s-a inceput realizarea cadastrului si intabularii gratuite (cu finantare de la Banca Mondiala) . Termenul limita de realizare a cadastrului si intabularii gratuite in toata tara este anul 2020.
Inregistrarea sistematica se face prin ordine ale directorului general al ANCPI in care sunt specificate unitatile administrativ teritoriale. Aceste ordine se publica in monitorul oficial
Consultati aici ordinele :
[ link extern ]