avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suspendare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suspendare CIM

daca am suspendat CIM al unui angajat cu art.54 , mai trebuie sa-l trec in D112 si stat salarii?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:49, 10 Octombrie 2012
Parerile sunt impartite, dar eu am ales sa nu trec persoanele cu C.I.M. suspendat nici in statul de plata si, implicit, nici in D112.
Chiar daca are c.i.m. suspendat, salariatul se va trece in statul de plata ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata cas datorat de angajator teom24 teom24 Am o firma cu un angajat pe care am fost nevoit sa-l trimit in concediu fara plata pe o perioada de trei luni.Intrebare: pentru perioada respectiva eu ca ... (vezi toată discuția)
Suspendare activitate anymaryh anymaryh Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, in cazul in care un salariat solicita 15-20 zile concediu fara plata pt probleme personae, trebuie sa-i fac suspendarea ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata modimpex modimpex buna ziua! am urmatoarea situatie: un salariat cu cim nedeterminat incheiat in 2004 solicita un cfp pe o perioada de 3 luni. vrea sa mearga in strainatate la ... (vezi toată discuția)