Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... pv de amenda somatie primarie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

pv de amenda somatie primarie

Buna ziua,
Am primit o somatie de la primarie, cum ca as avea de plata o suma ca urmare a unei contraventii.
Am cerut scris lamuriri din partea primariei, iar dansii mi-au comunicat pv de amenda si modul in care mi-a fost comunicat de catre agent, adica rpin afisare cu un martor care sta in alt sat decat mine.

Cum procedez in acesta caz?Ma gandesc dsa fac planăgere considerand termenul de comunicare cel de la primarie?
Faceti plangere.
Am facut.Am avut castig de cauza.