Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de poluare

Se poate inmatricula o masina adusa din Norvegia fara a plati taxa de poluare ( prima inmatriculare ) ? Am citit undeva ca de pe 09.10.2012 se suspenda aplicarea unor dispozitii ale Legii nr. 9/2012 , privind taxa ptr. emisiile poluante provenite de la autovehicule , pina la 01.01.2013 .
Suspendarea se refera la " Taxa auto pentru masinile inmatriculate inainte de 2007 ramane suspendata pana in 2013", va atasez tot articolul.

m.avocatnet.ro/mobile/m%7Car...

In cazul dvs, se plateste la prima inmatriculare, dar dati cautare pe forum pt ca sau scris foarte multe despre aceasta taxa, tot aici veti gasi si cum se calculeaza aceasta taxa de poluare.