Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza Judiciara
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza Judiciara

Buna seara
Sint anumite legi sau decrete la care trebuie sa tina cont experti cind fac expertize judiciare la un apartament retrocedat conform legea nr.10/2001

Ce diferenta este intre :
Decret nr.256/1984 Catalog de preturi unitare pe articole de deviz RpC-1982. SI
>
Intre Decret nr.256/198 4Decizia CE-CPMB febr./1980
Varog un raspuns de la un expert judiciar
Multumesc
Buna ziua.
*Decizia CE-CPMB febr./1980 se refera la preturile de deviz pentru efectuarea lucrarilor de constructii si instalatii catre populatie(santierele ICRAL, cooperativaCONSTRUCTORUL)
**Catalog de preturi unitare pe articole de deviz RpC-1982.se adreseaza lucrarilor de constructii si instalatii executate pentru intreprinderile de stat de santierele de constructii si instalatii.
V a multumesc.
Marin Baescu.

[Mesaj editat - 2.8 din regulament]

Gabriela Pintea, Consilier juridic
La un apartament retrocedat conform legea nr.10/2001 cum se face evaluarea ?
care sint metodele:
Buna seara.
Prezentarea este prea ,,seaca''. Trebuiesc precizate obiectivele clare formulate de instanta de judecata.Daca amintiti de ,,Catalog de preturi unitare pe articole de deviz RpC-1982'' si
,,Decizia CE-CPMB febr./1980'' este posibil sa fie vorba si de unele imbunatatiri.
V a multumesc.
Marin Baescu.

[Mesaj editat - 2.8 din regulament]
Gabriela Pintea, Consilier juridic