avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bani de liceu-Ajutor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bani de liceu-Ajutor

Intrebarile mele sunt:
1. Daca pensia de 350 lei(formata din 80lei indemnizatie sociala+270 lei-pensie de urmas dupa decesul tatalui )se ia in calcul in ancheta sociala la stabilirea venitului lunar pe membru de familie pentru acordarea banilor de liceu conform HG 1488/2004.
2. Daca aceasta pensie poate fi incadrata la ajutoare cu caracter social acordate elevilor
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Bani de liceu,as dori sa știu dacă eu beneficiez de indemnizație ... adriana_15 adriana_15 Bani de liceu,as dori sa știu dacă eu beneficiez de indemnizație de handicap se ia în calcul ca venit brut pentru programul bani de liceu,pentru băiatul ... (vezi toată discuția)
Bursa sociala, bursa de boala maria-m maria-m daca un elev beneficiaza de bursa sociala-bani de liceu,poate primi si bursa sociala de boala(elevul fiind bolnav) (vezi toată discuția)
Alocatie pentru sustinerea familiei Tinabela Tinabela Buna ziua, Am o intrebare referitoare la stabilirea cuantumului alocatiei pentru sustinerea familiei: Se ia in considerare pensia de urmas a copilului dupa ... (vezi toată discuția)