Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... UCMR-ADA SAU UPFAR-ARGOA
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

UCMR-ADA SAU UPFAR-ARGOA

Buna,
Detin o pensiune turistica in care avem doar televizoare(fara alte mijloace de difuzare), pentru care se plateste taxa radio-tv la electrica, abonament satelit la Digi si licenta catre UCMR-ADA. De cateva zile am primit o somatie din partea UPFAR-ARGOA prin care ni se cere sa mai platim o taxa pentru audiovizual retroactiv din 2009-2012. Va rog sa ma lamuriti daca trebuie platite ambele taxe pentru televizoare si daca mai exista si alte taxe catre alte organizatii care trebuie platite daca ai un televizor sau mai multe.

Va multumesc
alin1982, utilizator