avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract vinz cump
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract vinz cump

buna ziua,in urma cu 7ani bunica mi-a vindut o casa ,atunci in acte notarul a trecut urmatorul,,eu cumparatoarea,declar ca se mentine dreptul de a locui intr-o camera din casa ,fara chirie de numita ilie aurica,, acum sa ma explic aurica este mama mea iar bunica a vrut sa se asigure ca va avea unde locui si mi-a impus aceasta conditie cind am cumparat am acceptat pt ca era vorba de mama numai ca intre timp lucrurile s-au schimbat mama a inceput sa consume alcool si de aici o gramada de certuri ,acum as dori sa vind si sa plec dar mama ma amenita si pe mine si pe cei care vin sa vizioneze casa ,spune ca da foc la casa si multe alte rautati ,as dori sa stiu daca este trecut in act acel paragraf pot vinde fara semnatura ei ,precizez ca ea impreuna cu fratele meu mai are o parte dintr-o locuinta in urma decesului tatalui meu deci eu daca vind ea nu ar ramine pe drumuri.ce pot face as dori sa plece la cealalta casa dar nu vrea ea ma da pe mine afara din casa ,nu mai pot trai asa am ajuns in pragul disperari va rog ajutati-ma cu sfaturi ,un avocat nu imi permit financiar .va multumesc din suflet

Alte discuții în legătură

Proprietate anca800 anca800 Buna ziua ,in urma cu citiva ani bunica din partea mamei mi-a vindut o casa ,contract C-V ,in schimb in cuprinsul contractului scrie ca mama mea are dreptul de ... (vezi toată discuția)
Anulare abitatie viagera paula38 paula38 Buna ziua,problema mea este urmatoarea,bunica mea a cumparat o casa contract c-v iar in contract sa stipulate ca mama mea fica bunici are dreptul sa locuiasca ... (vezi toată discuția)
Vanzare proprietate cu clauza de habitatie viagera anca800 anca800 am cumparat o casa de la bunica mea ,iar in contract a fost trecuta si mama ca avind dreptul de a locui intr-o camera ,nu ma mai pot intelege cu ea din cauza ... (vezi toată discuția)