Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ridicarea unei interdictii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ridicarea unei interdictii

Un basarabean, disperat de viata din R Moldova, visa sa ajunga in Occident. Nereusind sa obtina o viza, a decis sa incerce trecerea frauduloasa a frontierei pe la Bors. A fost prins, anchetat, scos de sub urmarire penala, prin ordonanta procurorului si pus sa plateasca o amenda administrativa de 1000 RON. In ordonanta primita acum doua saptamani nu se spune nimic despre interdictia de a intra in Romania, dar, pe alte cai, a aflat ca are aceasta interdictie pana in 2015 .Ar putea un avocat din zona Oradea sa il ajute cu ridicarea acestei interdictii? Problema este ca moldoveanul nostru a fost reintors la viata lui obisnuita, adica una fara mari resurse financiare.deci, cel care se ofera sa il ajute, trebuie sa aiba un suflet mare. Astept "sufletul mare" pe privat, pentru detalii suplimentare
const_be, utilizator