Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decizie alocare numere de facturi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decizie alocare numere de facturi

va rog sa ma ajutati cu un model de decizie pt.alocare serii / numere de facturi.
Contactati-ma pe mail si va pot ajuta.
Pentru ca nu am sters postarea Dvs. ce poate fi considerata "reclama in forum" ;).

Va rog stimate coleg sa postati documentul respectiv la "Documente utile", poate sunt si alti utilizatori care au nevoie de acesta.

www.avocatnet.ro/content/for...

Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Multumesc pentru ingaduinta. N-am vrut nici-o reclama dar m-am temut sa nu incalc regulamentul. Cat priveste postarea pe "documente utile" as face-o dar nu stiu cum!
Click aici :
www.avocatnet.ro/content/con...

1. Denumiti documentul
2. Alegeti categoria in care in care il incadrati - de exemplu "Formulare utile"
3. Adaugati documentul, prin incarcarea fisierului din calculatorul Dvs.

:)
am gasit model, insa am o intrebare: aceasta decizie se da anual sau e suficienta una la inceputul activitatii de ex cu seria XXX si numere de la 1 la 999, iar la momentul cand se ajunge la factura cu nr.999 sa se emita o alta decizie.