Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA decl 390
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

decl 390

Am o firma de transport si fac prestare de serviciu pe comunitate ,platesc motorina cu cardul pentru alimentarea camionului si recuperarea tva din carburanti se face de o firma recuperatoare de tva trebuie sa depun decl 390 pt acei carburanti ?
nu, pentru ca platiti tva in statul in care alimentati.