Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... modalitati de plata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

modalitati de plata

buna ziua,
As dori sa stiu si eu care sunt modalitatile de plata a unei sulte(rezultate din proces civiL iesire din indiviziune) mentionez ca am de platit unui unchi o sulta si as vrea sa fie cat mai legala, sa nu mai fie probleme pe viitor.
Prin virament in cont bancar (facand dovada cu ordinul de plata si extrasul de cont) sau banii in mana, in fata notarului si o declaratie notariala din partea unchiului ca a primit ceea ce i se cuvenea si nu mai are nici un fel de pretentii.