Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto masini cumparate din import
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto masini cumparate din import

Buna ziua!

O cunostinta este interesata de a cumpara un autovehicul din import. Taxa de inmatriculare calculata pe site-ul ANAF este aproximativ egala cu valoarea masinii. Se poate intenta proces pentru reucerea taxei de inmatriculare, inainte ca aceasta sa fie platita? Care sunt procedurile si pasii de urmat?
Va multumesc!
Se poate intenta aceasta actiune.Trebuie sa va adresati unui avocat .Acesta va urma ptr dvs toate procedurile necesare .
cristinaruxanda, utilizator