Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Montare Antena Gsm
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Montare Antena Gsm

Buna seara, s-a schimbat legea privind montarea antenei gsm adica se poate monta antena chiar daca o familie de la ultimul etaj nu ii de acord cu acest lucru si ce se poate face pentru a se impiedica montarea antenei ?
Nu s-a schimbat nimic.
Inchirierea de catre un tert a unei portiuni din proprietatea comuna se face cu aprobarea majoritatii proprietarilor si cu acceptul tuturor proprietarilor direct afectati.
elga50, moderator
De la asociatie imi spune ca poate monta antena si fara acordul meu , numai ca nu o pune deasupra unde stau eu, o monteaza mai in lateral imi spune ca sa schimbat legislatia.
Mentionez ca stau la ultimul etaj si sunt impotriva montarii antenei.
Ce pot sa fac ca antena sa nu fie montata?
Spuneti-i sa va arate cum s-a schimbat legislatia.
Pentru a monta o antena GSM este nevoie de declaratia notariala a proprietarilor de la ultimul etaj.
si daca monteaza antena fara acordul meu ce pot sa fac sa o dau jos?