Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... pastrarea probelor la IML timp de 15 zile
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

pastrarea probelor la IML timp de 15 zile

Care este motivul pentru care probele de sange trebuie pastrate de IML timp de 15 zile?
Bună ziua!Mi s-au luat probe biologice la sînge și au trecut deja 16 zile și nici un răspuns. M-ai pot valabile acele probe?Vă mulțumesc!

Mihai Costache a scris:

doar probele neprelucrate se pastreaza 15 zile. deoarece analizele nu mai pot fi facute dupa trecerea a 15 zile, se degradeaza probele biologice.