avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... pastrarea probelor la IML timp de 15 zile
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

pastrarea probelor la IML timp de 15 zile

Care este motivul pentru care probele de sange trebuie pastrate de IML timp de 15 zile?
Cel mai recent răspuns: sticeaadrian83@gmail.com , utilizator 13:36, 23 Aprilie 2021
Bună ziua!Mi s-au luat probe biologice la sînge și au trecut deja 16 zile și nici un răspuns. M-ai pot valabile acele probe?Vă mulțumesc!

Mihai Costache a scris:

doar probele neprelucrate se pastreaza 15 zile. deoarece analizele nu mai pot fi facute dupa trecerea a 15 zile, se degradeaza probele biologice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot face recurs la probele boiologice de sange? edejans edejans Va rog sa-mi spuneti cand pot face recurs si daca da, cum. in aerul expirat era 0,46%. Prima proba 0,82 iar a doua la un interval de o ora 0,9%;cum e posibil ... (vezi toată discuția)
Probe biologice...stabilirea alcoolemiei yomaryo yomaryo buna ziua va rog cineva priceput ..sa ma sfatuiasca si pe mine ce pot face in cazu meu.. pe data de 25.12.2011 am avut un incident minor cu masina ..alcool ... (vezi toată discuția)
Revizuire pentru conducere sub influenta alcoolului avvalentina avvalentina Cine a fost condamnat pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice [b]fara a fi verificata in prealabil procedura prelevarii sangelui [/b][i]pentru ... (vezi toată discuția)