avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 278 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum fac notificare pentru incetarea CIM?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum fac notificare pentru incetarea CIM?

Ma poate ajuta cineva sa completez notificarea ca nu prea stiu ce sa scriu intr-o notificare :help:
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:05, 9 Noiembrie 2012
Nr. inreg._____/____________

DECIZIE

Subsemnatul____________, reprezentant legal al S.C. ________________ S.R.L. , avand in vedere prevederile legale in vigoare in baza dispozitiilor art. ____ alin.______ din Legea nr.53/24.01.2003 - Codul Muncii actualizat , precum si a drepturilor conferite prin statutul societatii ,
DECIDE
ART. 1 Incepand cu data de ________ inceteaza contractul individual de munca cu nr.____/_______ al salariatului _______________, avand functia de ______________ conform art. _______, alin__________lit__________ din Codul Muncii.

ART. 2 Cu drept de contestatie in termen de 30 zile lucratoare de la comunicare , la Tribunalul ____________.

ART. 3 Prezenta decizie se incheie in 2 exemplare din care 1 (un) exemplar pentru salariat si 1(un) exemplar pentru evidenta societatii .

ART. 4 Compartimentul financiar contabil va duce la indeplinire prevederile prezentei decizii .



ANGAJATOR,
S.C. __________ S.R.L.

prin, Nume si prenume administrator
semnatura si stampila


Comunicat salariatului,
Nume si prenume
C.I. seria_______nr.__________
Dovada comunicarii : DATA
Semnatura angajatului
Ultima modificare: Joi, 8 Noiembrie 2012
IGHI, utilizator
Urmatoarele date ( datele salariatului ) trebuie scrise in partea dreapta ( in dreptul ANGAJATOR ) numai ca eu n-am putut sa le trec acolo pt. ca mi le amesteca si nu se mai intelegea nimic ...

Comunicat salariatului,
Nume si prenume
C.I. seria_______nr.__________
Dovada comunicarii : DATA
Semnatura angajatului

Termenul este de 45 de zile si nu de 30 de zile lucratoare pentru contestarea deciziei de incetare a c.i.m. ...
Si calendaristice...
Potrivit Codului de procedura civila, termenele se inteleg pe zile libere, exceptie facand cazurile in care legea prevede altfel.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model cerere si decizie incetare cim ana_maria1 ana_maria1 buna ziua are cineva un model de cerere pe care trebuie sa o depuna salariatul la registratura angajatorului si un model de decizie emis de catre angajator,in ... (vezi toată discuția)
Decizie concediere: data producere efecte vs. data depunere itm (comunicare decizie prin posta) Ionut B Ionut B Am o speta des intalnita, insa intotdeaua exista opinii diferite cu privire la rezolvarea ei. Este cazul clasic al salariatului care decide sa plece dintr-o ... (vezi toată discuția)
Model demisie cu preaviz corneliu1984 corneliu1984 Buna ziua.puteti sa ma ajutati cu un model de demisie cu preaviz, mai exact ce articol de lege trebuie precizat. Va multumesc! (vezi toată discuția)