Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum fac notificare pentru incetarea CIM?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum fac notificare pentru incetarea CIM?

Ma poate ajuta cineva sa completez notificarea ca nu prea stiu ce sa scriu intr-o notificare :help:
Nr. inreg._____/____________

DECIZIE

Subsemnatul____________, reprezentant legal al S.C. ________________ S.R.L. , avand in vedere prevederile legale in vigoare in baza dispozitiilor art. ____ alin.______ din Legea nr.53/24.01.2003 - Codul Muncii actualizat , precum si a drepturilor conferite prin statutul societatii ,
DECIDE
ART. 1 Incepand cu data de ________ inceteaza contractul individual de munca cu nr.____/_______ al salariatului _______________, avand functia de ______________ conform art. _______, alin__________lit__________ din Codul Muncii.

ART. 2 Cu drept de contestatie in termen de 30 zile lucratoare de la comunicare , la Tribunalul ____________.

ART. 3 Prezenta decizie se incheie in 2 exemplare din care 1 (un) exemplar pentru salariat si 1(un) exemplar pentru evidenta societatii .

ART. 4 Compartimentul financiar contabil va duce la indeplinire prevederile prezentei decizii .

ANGAJATOR,
S.C. __________ S.R.L.

prin, Nume si prenume administrator
semnatura si stampila

Comunicat salariatului,
Nume si prenume
C.I. seria_______nr.__________
Dovada comunicarii : DATA
Semnatura angajatului
IGHI, utilizator
Urmatoarele date ( datele salariatului ) trebuie scrise in partea dreapta ( in dreptul ANGAJATOR ) numai ca eu n-am putut sa le trec acolo pt. ca mi le amesteca si nu se mai intelegea nimic ...

Comunicat salariatului,
Nume si prenume
C.I. seria_______nr.__________
Dovada comunicarii : DATA
Semnatura angajatului

Termenul este de 45 de zile si nu de 30 de zile lucratoare pentru contestarea deciziei de incetare a c.i.m. ...
Si calendaristice...
Potrivit Codului de procedura civila, termenele se inteleg pe zile libere, exceptie facand cazurile in care legea prevede altfel.