Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... restituire cas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

restituire cas

Am iesit la pensie in septembrie 2011 ,si am primit primii bani in noiembrie 2011 . Vreau sa stiu in ce luna voi primi diferenta de cas ?
Cred ca va referiti la restituirea CASS.
Pentru intervalul Septembrie 2011- Aprile 2012,veti primi diferentele luna de luna in intervalul februarie 2012- septembrie 2013.

HOTÃRÂRE Nr. 850 din 14 august 2012

ART. 1
Sumele prevăzute la art. 1 alin. (1) lit. b) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 17/2012 privind stabilirea unor măsuri de restituire a unor contribuţii de asigurări sociale de sănătate se restituie lunar în perioada septembrie 2012 - septembrie 2013, conform următorului grafic:
______________________________________________________________________________
|Nr. | Luna pentru care se face restituirea | Luna în care se face restituirea |
|crt.| | |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 1.| Aprilie 2011 | Septembrie 2012 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 2.| Mai 2011 | Octombrie 2012 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 3.| Iunie 2011 | Noiembrie 2012 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 4.| Iulie 2011 | Decembrie 2012 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 5.| August 2011 | Ianuarie 2013 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 6.| Septembrie 2011 | Februarie 2013 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 7.| Octombrie 2011 | Martie 2013 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 8.| Noiembrie 2011 | Aprilie 2013 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 9.| Decembrie 2011 | Mai 2013 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 10.| Ianuarie 2012 | Iunie 2013 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 11.| Februarie 2012 | Iulie 2013 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 12.| Martie 2012 | August 2013 |
|____|______________________________________|__________________________________|
| 13.| Aprilie 2012 | Septembrie 2013 |
|____|______________________________________|_____________________
Carp Mircea, utilizator