Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Se aplica tva la cumpararea unei locuinte noi de catre ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Se aplica tva la cumpararea unei locuinte noi de catre o persoana fizica de la alta persoana fizica? Daca da, in cuantum de 19% sau de 5%? Va multumesc.

Se aplica TVA la cumpararea unei locuinte noi, din 2008? Locuinta se cumpara de o persoana fizica de la alta persoana fizica care a cumparat initial de la un dezvoltator? Daca se aplica, in ce cuantum este de 19 sau de 5%? Persoana fizica care cumpara, cumpara o locuinta pentru prima data. Va multumesc.
Buna ziua
poate gasiti aici raspunsuri aplicabile situatiei d-voastra.....
www.avocatnet.ro/content/for...