Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Compensare T.V.A. cu alte impozite si contributii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Compensare T.V.A. cu alte impozite si contributii

am de recuperat TVA se poate compensa cu datoriile la bugetul de stat ? cum??
Da, se poate face compensarea. Insa prima data trebuie urmata procedura rambursarii de TVA.
In luna in care doriti sa se efectueze compensarea, depuneti decontul cu optiune de rambursare. Dupa efectuarea verificarii pntru rambursarea TVA- se vor face si compensarile.
Rambursarea de TVA implica controlul echipei de la Finante.
Buna ziua!
Se poate face si control ulterior.