Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu prenatal

ce acte imi trebuie pentru a beneficia de concediu prenatal si de banii aferenti?
de cand se considera ca se incepe concediul prenatal si cand se sfarseste?
cum se calculeaza banii pentru lunile de concediu prenatal?
eu lucrez... imi va merge cartea de munca pe parcursul concediului prenatal?
freeelis a scris:

Din mesajul dvs postat anterior reiese contrariul ...

Daca facem o analiza morfologica si sintactica a frazei, e posibil sa ma fi exprimat gresit sau sa nu fi inteles corect de catre dvs...
Eu am inteles perfect , exprimare dvs este ambigua si este o analiza pe textul prevazut in lege , unde nu se dispune ca trebuie sa aiba 12 luni lucrate pentru a beneficia de indemnizatia CCC ... citez: . Dupa cele 42 zile de lauzie, puteti intra in crestere copil unde va trebuie 12 luni lucrate pentru a se calcula indemnizatia de crestere.....