Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract intre o persoana fizica si o persoana ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract intre o persoana fizica si o persoana juridica?

Buna ziua,

Detin o librarie online si doresc sa achizitionez cateva carti de la o persoana fizica pentru a le putea revinde ulterior. M-ar interesa cum pot face acest lucru, daca exista vreun model de contract ceva. Mentionez ca persoana respectiva are factura pe acele carti.

Multumesc!
Puteti incheia un contract de vanzare - cumparare cu acea persoana fizica ...