Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto!
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto!

Este legala taxa auto? Se poate inmatricula o masina adusa din strainatate fara a plati aceasta taxa? cum? Va multumesc!
Solicitati serviciului inmatriculari auto inmatricularea fara plata taxei, vi se va refuza acest lucru, formulati actiune in instanta pentru obligarea serviciului inmatriculari auto sa efectueze inmatricularea fara plata taxei.
Se pot obtine numere provizorii pe durata procesului?
va multumesc
Nu se poate. Contestarea inmatricularii fara plata taxei nu va da dreptul de a vi se atribui numere provizorii mai mult decat perioada legala.
Sunt si judete unde poti sa iei numere rosii (Vrancea)