avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

mijloc fix

Buna ziua,
Unde pot incadra o masina pentru spalat pardoseli ca durata de amortizare in catalogul de mijloace fixe. Studiez problema de 2 zile si nu reusesc sa-i dau de cap.
Multumesc anticipat celor care doresc sa-mi dea o mana de ajutor.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 16:22, 23 Noiembrie 2012
Buna ziua,

Cod clasificare - 2.1.24.7 - Alte masini, utilaje si instalatii neregasite in cadrul
clasei 2.1.24 , durata de amortizare cuprinsa intre 12 si 18 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Clasificare mijloc fix tatiana1 tatiana1 Am achizitionat un sonar necesar masuratorilor batimetrice si caut de o ora in catalogul privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor ... (vezi toată discuția)
Medic de familie- cheltuieli deductibile (cum?) m2008 m2008 Sunt medic de familie (profesie liberala) si am un cabinet medical individual. Imi conduc contabilitatea (in partida simpla) singura! Am cateva probleme: 1. ... (vezi toată discuția)
Instalatie climatizare cu tubulatura mioara danaila mioara danaila buna ziua, firma a realizat in regie proprie, o instalatie de climatizare de genul celor din supermarket-uri , cu tubulatura ascunsa in spatele unui tavan ... (vezi toată discuția)