Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... obtinere de fonduri europene pentru infiintarea unu ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

obtinere de fonduri europene pentru infiintarea unu laborator de tehnica dentara.

Buna seara! As dori sa accesez fonduri europene pentru a putea infiinta un laborator de tehnica dentara! Care ar fi pasii si cum ar trebui sa procedez? Va multumesc!
Fondurile europene se dau firmelor deja infiintate, pe profit.Puteti accesa programele nationale:
1. SRL-D daca sunteti sub 35 de ani, si
2. START daca firma este deja infiintata.

Cu mai multe detalii puteti obtine mai multe informatii:)
Lucrez de o perioada in strainatate si doresc sa revin in Romania, sa deschid propiul laborator si deci sa infiintez o firma! Este posibil?
Da, este posibil.
Pentru infiintare cititi:
[ link extern ] /
Daca doriti sa faceti un laborator de tehnica dentara , este bine sa cititi legislatia in domeniu Legea nr. 96/2007 privind exercitarea profesiei de tehnician dentar republicata la 24.04. 2009
Un astfel de proiect se poate finanta si prin FEADR, masura 312. Conditia principala este ca investitia sa fie realizata in mediul rural.
.
Sebiseb935, utilizator